Стилі інтер'єру: Навіщо замовнику в них розбиратися

Часто замовники приносять дизайнерам фотографію готового дизайну з проханням «зробити так само». З яких причин такий підхід «не працює» і чому так важливо замовникам розбиратися в стилях? Зараз на ці питання і будемо відповідати.

1

Поняття «Чистий стиль»
З поняттям «чистий стиль» дизайнерів знайомлять в процесі вивчення історії мистецтв. Основна мета - прищепити почуття естетичної та гармонійної краси.

Іноді під цим поняттям може матися на увазі класика з історичними елементами.

Важливий момент: чистий історичний стиль не використовується ніколи для оформлення житлового простору, і вважається поганим тоном. Його можна взяти в якості основи, і розбавити іншими компонентами. Як наслідок і з'являється велика різноманітність стилів по типу «скандинавський лофт» або «легка класика». Таких варіацій в підручниках по стилістиці інтер'єрів знайти не вийде, але ось як раз вони в більшій мірі рясніють на сторінках друкованих та інтернет видань.

Як правильно «змішати»?
Насамперед важливо визначиться з «центрально.» інтер'єрною. ідеєю. При виборі основи в стилі мінімалізм - це мінімум предметів і більше порожнечі, а ось арт-деко, спрямований на активне використання геометрії, розкішних матеріалів.

Вибравши ідею, необхідно вирішити, чи можна без шкоди їй підмішати стилі, або краще залишити цю затію. Наприклад, з'єднати ар-деко і мінімалізм нереально, так як це два повністю протилежні підходи. А ось з'єднати фактуру з мінімалізмом - будь ласка, може вийти дуже цікавий і гармонійний гібридний варіант.

Яка б гарна картинка перед вами не лежала, в її основі завжди «чистий стиль», до якого потім проводилися підмішування. Саме з цієї причини, потрібно визначитися в першу чергу з основою.

2

Теорію стилів краще залишити професіоналам?
Так, немає необхідності замовнику знати і орієнтуватися в теорії стилів, якщо він надасть розробку дизайн-проекту фахівцеві.

3

Замовнику немає необхідності досконально знати відмінності і особливості інтер'єрних поєднань, а ось інтер'єрний-фахівець повинен досконало відрізняти класицизм від англійського стилю, еклектику від фьюжна, контемпорарі від модерну та інше, і досконало «жонглювати» цією інформацією створюючи індивідуальний стилістичний дизайн.

Давайте просто скопіюємо вже готовий дизайн
Такий підхід споконвічно провальний з двох причин. За фотографії складно оцінити вартість оздоблювальних матеріалів та інших елементів інтер'єру, отже, бюджет може сильно відрізнятися від закладеного замовником. А друга причина - це акцент на стилістичних дрібницях. Зазвичай замовникам кидаються в очі акценти, не звертаючи уваги на більш важливі елементи. Саме з цієї причини дизайнери відмовляються робити під копірку інтер'єр. Вони можуть запозичити ідею, не більше.

Не знаєте який стиль буде доречний в тій чи іншій кімнаті, надайте цю роботу дизайнерам інтер'єру. Вони за допомогою демонстрації варіантів готових оформлень визначать основний стиль, відвідають житло, оцінять всі сильні і слабкі сторони кімнати, розроблять індивідуальний гармонійний дизайн-проект. Будь-яка робота повинна виконуватися відповідними фахівцями, тільки так можна отримати насолоду від результату.