Як поєднувати різні зони в вітальні

Планування інтер'єру завдання складне, особливо коли площа квартири невелика. Для того щоб по максимуму використовувати кожен вільний квадратний метр, іноді доводиться поєднувати різні за функціональним призначенням приміщення в одному. Як правило, такий кімнатою виступає вітальня. У вітальні може бути розміщена кухня або їдальня зона, кабінет, спальна зона, дитячий ігровий або бібліотека.


Для того щоб в результаті отримати завершений і затишний інтер'єр необхідно грамотно відокремити одну зону від іншої. Найчастіше для цих цілей використовується меблі, для більш кардинальних рішень - перегородки, подіуми. Важливим виступає візуальне розділення зон за допомогою різних видів обробки, фактур, матеріалів і кольору.

ДИЗАЙН ВІТАЛЬНІ СУМІЩЕНОЇ З КУХНЕЮ


Вітальня поєднана з кухнею - один з найпоширеніших дизайнерських трюків. Така відкрите планування приваблива не тільки у функціональному, але й в естетичному плані.

Кухня поєднана з вітальнею - прийоми зонування

1. Зонування за допомогою барной стійки. Барна стійка дозволяє створити фальш-стіну - декоративний зонується елемент, що перетворюється в стійку, облицьовану панелями, каменем, ламінатом.
2. Різнорівневий підлогу можна застосовувати, коли це дозволяє висота стель в приміщенні. Пол кухонної зони піднімається на 15 см, отриманий подіум дозволяє приховати різного роду комунікації.
3. Комбінування підлогових покриттів. У вітальні можна використовувати ламінат, паркет, ковролін, зону кухні викласти плиткою.
4. Кухонний острів, встановлений між зонами, розмежовує простір і може виконувати функції барної стійки.
5. Обідній стіл і низько опущені стельові світильники - ще один варіант зонування простору.
6. Знесення частини міжкімнатних стіни - з отриманого отвору можна створити оригінальну арку складної форми.
7. Перегородки - розсувні, складні, прозорі.

Вітальня суміщена зі спальнею


При необхідності поєднання цих двох функціональних просторів важливо визначитися зі стилем і матеріалами. При використанні різних матеріалів необхідно об'єднати їх чимось загальним, малюнком або фактурою. Оптимальні стилі для оформлення інтер'єру: арт-деко, класика, етностілі, мінімалізм.

Під зону відпочинку необхідно відвести затишне місце в непрохідній частині кімнати, це дозволить створити атмосферу індивідуального особистого простору, де можна відпочити і розслабитися.
Кольори для оформлення інтер'єру необхідно вибирати в одній гамі або схожі за спектром кольору, для збереження візуальної цілісності простору.
Стелю краще залишити єдину для двох зон.
Ще одне з головних правил суміщення спальні і вітальні - мінімальна кількість меблів. Паличкою-виручалочкою можуть стати шафа-ліжко, ліжко-трансформер, вбудовані ящики під або над ліжком. Відокремити зони можна також за допомогою штор, стельового карниза, стелажів, міжкімнатних перегородок і ширм.

Інтер'єр вітальні суміщеної з кабінетом

Існує велика кількість дизайнерських хитрощів для створення затишного, спокійного робочого місця в зоні вітальні.
Перегородки. Як перегородок можуть виступати гіпсокартонні стелажі, тут можна розмістити книги, декор, аксесуари, кімнатні рослини. Пластикові екрани також можуть виступати перегородками, такі екрани, як правило, ще й оснащені електричними проводами, тобто з їх допомогою можна створити додаткові джерела світла.
Розділити приміщення на кілька ділянок можна більш простими способами - використовуючи ширми, красиві штори, щільні фіранки. Декоративні 3D панелі і Аквапанель також можуть виступати в якості перегородок, для поділу робочої зони і вітальні.
Підлога, стеля, стіни. Використання різних оздоблювальних матеріалів дозволяє розділити простір на окремі функціональні зони. Колір використовуваних перегородок і колір оздоблювальних матеріалів для стін, стелі та підлоги повинні бути контрастними. У робочій зоні дизайнери рекомендують використовувати килимові покриття, для зони вітальні доцільно використовувати паркет, ламінат або дерев'яні дошки.

Вибір місця. Від того наскільки відповідально ви поставитеся до цього питання залежить комфорт відразу двох приміщень, кабінету і вітальні. Під робоче місце краще відвести простір біля вікна, велика кількість природного освітлення необхідно для повноцінної праці. Якщо цей варіант вам незручний, тоді варто забезпечити максимальну кількість світла в робочій зоні за рахунок штучного освітлення.

Кольорова гамма. Для оформлення кабінету слід віддати перевагу спокійним нейтральним кольорам і відтінкам. Декорувати робочу зону рекомендують відтінками шоколадного, бежевого, світло коричневого. Для того щоб дизайн кабінету не здавався нудним можна розбавити його декоративними елементами, цікавими матеріалами обробки, картинами яскравих кольорів.


Меблі. Для того щоб вмістити все необхідне для роботи з мінімальними витратами простору дизайнери рекомендують використовувати меблі виду «трансформер», компактність і мобільність таких меблів дає безліч відчутних переваг, такі меблі легко посунути, скласти і розкласти. Дизайн меблів для кабінету та вітальні повинен відповідати єдиному стилістичному рішенню. Громіздкий робочий стіл краще замінити на популярну сьогодні полку-стіл.

Створюйте затишні інтер'єри, якщо вам необхідна консультація дизайнера, ми з радістю поділимося досвідом і відповімо на ваші запитання.